بایگانی دسته: ابزارهای ویرایش قالب

ابزارهای که مورد استفاده در ساخت سایت و طراحی سایت در ویرایشگر قالب سایت ساز پوپش مورد استفاده قرار می گیرند.

نوار ابزار بالایی

نوار ابزار بالایی در ویرایشگر قالب سایت ساز و فروشگاه ساز پوپش شامل موارد زیر میباشد :

Top-toolbar

انتخاب صفحه جهت ویرایش :

منوی سمت راست   برای انتخاب صفحه مورد نظر جهت ویرایش میباشد . هر صفحه که در پنل مدیریت ایجاد میکنید و فعال باشد در این قسما قابل انتخاب میباشد .

ابزارهای کمک طراح :

خط کش، صفحه مشبک، ربایش، کپی و چسباندن Top toolbar1 را در ویرایشگر قالب پوپش خود دراختیار دارید تا شما را در طراحی و ویرایش سایت یاری نماید.این 3 ابزار، جایگذاری المانهای گرافیکی را در هنگام ویرایش سایت برای شما راحت تر می کند.

  • خط کش : با فعال کردن این ابزار roller خط کشهای عمودی و افقی در اطراف صفحه به نمایش در می آیند.همچنین با کلیک بر روی خط کش خطوط راهنما در مکان مورد نظر ایجاد می شوند تا بتوانید المان ها را دقیقا در مکان مورد نظر خود قرار دهید.
  • صفحه مشبک : با فعال کردن این ابزار gridview صفحه مشبکی از خطوط با فواصل ۱۰ پیکسل بر روی صفحه سایت شما ظاهر می شود و می توانید المانهای مورد نظر خود را نسبت به این خطوط مرتب کنید.همچنین این خطوط با خاصیت ربایش خود جایگذاری المانها را در هنگام طراحی ساده تر و دقیق تر خواهند کرد.
  • ربایش : با فعال کردن ابزار ربایش ابزار ربایش می توانید المانهای سایت را نسبت به هم توازن بخشیده و جایگاه مناسب تری را نسبت به هم برای آنها اختیار کنید . همچنین با فعال کردن این ابزار در هنگام جابجایی ماژول ها خطوط راهنمایی ظاهر می شوند که می توانید ماژول ها را نسبت به یکدیگر تراز نمایید.

gravity

  • ایجاد و حذف فضا: به کمک این ابزار ejad va hazf faza براحتی می توانید بصورت گروهی چند ماژول را انتخاب و بین آنها فضا ایجاد و یا اینکه فضای بین آنها را حذف نمایید.

نکته: زمانی که ابزار ایجاد و حذف فضا بر روی ماژولی قرار دارد با کلیک کردن می توانید آن ماژول را انتخاب و یا از حالت انتخاب خارج نمایید.

Create space

  • کپی : با انتخاب یکی از المان های داخل صفحه، که مجاز به کپی شدن باشد، ابزار کپی فعال می شود template-editor-navigation-top-bar-copy-poopesh و با کلیک کردن بر روی ابزار کپی، نمونه ای از المان انتخاب شده در حافظه موقت (کلیپ برد) نیز کپی می شود.
  • چسباندن : به محض کپی المانی در حافظه موقت (کلیپ برد) توسط ابزار کپی، ابزار چسباندن فعال می شود template-editor-navigation-top-bar-paste-poopesh و با کلیک کردن بر روی ابزار چسباندن، نمونه ای از المان موجود در حافظه موقت در صفحه چسبانده می شود. با تکرار کلیک روی ابزار چسباندن، می توان به تعداد دلخواه از المان موجود در حافظه موقت در صفحه نیز داشت.

ابزارهای ذخیره ، پیش نمایش و خروج :

در سمت چپ نوار ابزار بالایی Top-toolbar2 با کلیک بر روی آیکون پیش نمایش صفحه به حالت پیش نمایش در آمده می توانید وضعیت نمایش سایت را در نمایشگر های کوچک و استاندارد برای مشاهده تغییر دهید.

ابزارهای حالت پیش نمایش : تغییر وضعیت

  •  کوچک نمایی: بوسیله این گزینه ابزار کوچک نمایی می توانید صفحه سایت خود را در سایز صفحه نمایش های کوچکتر مانند : موبایل – تبلت و مانیتورهای کوچکتر از 940px نمایش داده مشاهده نمایید.
  • نمایش اصلی : با کلیک بر روی گزینه orginalpreview صفحه به حالت اصلی و تمام صفحه خود باز می گردد
  • خروج از پیش نمایش : با کلیک بر روی این گزینه exitpreview صفحه به حالت ویاریشگر قالب بازخواهید گشت .

با کلیک بر روی دکمه “ذخیره” تغییراتی که در ویرایشگر قالب  انجام داده اید ذخیره خواهد شد. و با کلیک بر روی دکمه “ذخیره و انتشار” قالب سایت شما بطور هم زمان ذخیره و منتشر خواهد شد.

و با کلیک بر روی دکمه exit بدون ذخیره تغییرات از ویرایشگر قالب خارج خواهید شد.