بایگانی دسته: ابزارهای ویرایش قالب

ابزارهای که مورد استفاده در ساخت سایت و طراحی سایت در ویرایشگر قالب سایت ساز پوپش مورد استفاده قرار می گیرند.

نوار ابزار بالایی

نوار ابزار بالایی در ویریشگر قالب سایت ساز و فروشگاه ساز پوپش شامل موارد زیر میباشد :

template-editor-navigation-top-bar-poopesh

انتخاب صفحه جهت ویرایش :

منوی سمت راست   برای انتخاب صفحه مورد نظر جهت ویرایش میباشد . هر صفحه که در پنل مدیریت ایجاد میکنید و فعال باشد در این قسما قابل انتخاب میباشد .

ابزارهای کمک طراح :

خط کش، صفحه مشبک، ربایش، کپی و چسباندن  template-editor-navigation-bar-pages-poopesh11 را در ویرایشگر قالب پوپش خود دراختیار دارید تا شما را در طراحی و ویرایش سایت یاری نماید.این 3 ابزار، جایگذاری المانهای گرافیکی را در هنگام ویرایش سایت برای شما راحت تر می کند.

  • خط کش : با فعال کردن این ابزار خط کشهای عمودی و افقی در اطراف صفحه به نمایش در می آیند.همچنین با کلیک بر روی خط کش خطوط راهنما در مکان مورد نظر ایجاد می شوند تا بتوانید المان ها را دقیقا در مکان مورد نظر خود قرار دهید.
  • صفحه مشبک : با فعال کردن این ابزار ، صفحه مشبکی از خطوط با فواصل ۱۰ پیکسل بر روی صفحه سایت شما ظاهر می شود و می توانید المانهای مورد نظر خود را نسبت به این خطوط مرتب کنید.همچنین این خطوط با خاصیت ربایش خود جایگذاری المانها را در هنگام طراحی ساده تر و دقیق تر خواهند کرد.
  • ربایش : با فعال کردن این ابزار می توانید المانهای سایت را نسبت به هم توازن بخشیده و جایگاه مناسب تری را نسبت به هم برای آنها اختیار کنید .
  • کپی : با انتخاب یکی از المان های داخل صفحه، که مجاز به کپی شدن باشد، ابزار کپی فعال می شود template-editor-navigation-top-bar-copy-poopesh و با کلیک کردن بر روی ابزار کپی، نمونه ای از المان انتخاب شده در حافظه موقت (کلیپ برد) نیز کپی می شود.
  • چسباندن : به محض کپی المانی در حافظه موقت (کلیپ برد) توسط ابزار کپی، ابزار چسباندن فعال می شود template-editor-navigation-top-bar-paste-poopesh و با کلیک کردن بر روی ابزار چسباندن، نمونه ای از المان موجود در حافظه موقت در صفحه چسبانده می شود. با تکرار کلیک روی ابزار چسباندن، می توان به تعداد دلخواه از المان موجود در حافظه موقت در صفحه نیز داشت.

پیش نمایش : این ابزار تمام المانهای طراحی را حذف میکنید تا پس از انجام کار برای دیدن بهتر المانها و موقعیت و کار نهایی قبل از ذخیره شدن  دید بهتری به طراحی حود پیدا کنید .

ذخیره : بعد از اطمینان از طراحی و یا سپری شدن زمان جهت حفظ کارهای خود با زدن دکمه ذخیره پیغامی مبنی بر ” تمام تنظیمات قبلی حذف خواهد شد آیا مطمئنید؟” دریافت خواهید کرد اگر بر روی “ok” کلیلک کنید تمام تغییرات صورت گرفته ذخیره می شود و دیگر قابل برگشت نیست . و اگر بر روی “cancel” کلیک کنید دوباره به محیط ویرایشگر بر خواهید گشت و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد .

خروج : اگر می خواهید از ویرایشگر خارج شوید با کلیک بر روی “خروج” کلیک نمایید پیغامی مبنی بر “در صورت خروج تغییرات انجام شده اعمال نخواهد شد . آیا مطمئن به خروج هستید” روبرو خواهید شد در صورتی که قبلا  “ذخیره” را زده اید بر روی “ok” در غیر اینصورت بر روی “cancel” کلیک کنید و ابتدا تغییرات را “ذخیره” و سپس خارج شوید. اگر می خواهید تغییرات ذخیره نشود بدون “ذخیره”  می توانید “خروج” را بزنید و دکمه  “ok” را انتخاب و از محیط ویرایشگر قالب خارج شده و به پنل مدیریت سایت صفحه قالبهای سایت وارد می شوید .