بایگانی دسته: ماژول های ویرایش قالب

ماژولهای که برای ساخت سایت و طراحی سایت قالب در سایت ساز پوپش استفاده می شوند .

متن

در هر سایتی می توان از طریق متن اطلاعات ضروری مورد نظر درباره موضوع سایت به بازدیدکنندگان ارائه داد.همچنین این متن‌ها در SEO شما موثرند .شما می‌توانید به راحتی با انتخاب گزینه افزودن متن،  متن جدید در سایت خود ایجاد نموده و با کلیک بر روی آن و انتخاب گزینه تنظیمات آن را ویرایش کنید.

نکته : اگر متن مورد نظر خود را قبلا تایپ کرده‌اید یا می‌خواهید از متن موجود در دیگر سایت‌ها یا کتاب‌های الکترونیک و … استفاده کنید ،برای حذف کدهای غیر ضروری همراه متن ، ابتدا متن مورد نظر خود را Copy و در نرم افزار  Notepad  که به صورت رایگان در ویندوز قابل استفاده است  ، Paste کنید سپس دوباره متن را از  داخل این نرم افزار copy  و به ویرایشگر قالب خود انتقال دهید.

برای افزودن متن :

نکته : اگر متن افزوده شده قابل مشاهده نیست ممکن است در زیر آیتم های دیگر افزوده شده باشد که با تغییر مکان آنها می توانید آن را مشاهده نمایید.

ویرایش متن :

  • بر روی متن افزوده شده در مرکز صفحه کلیک کنید تا کلید های ویرایش  ظاهر شود.

انتخاب متن برای ویرایش

  • بر روی کلید تنظیمات متن کلید تنظیمات کلیک کنید. حال اگر توجه کنید متن پیش فرض داخل کادر به حالت انتخاب در می‌آید و ویرایشگر متن در بالای آن ظاهر می‌شود.

2

  • حال می‌توانید متن مورد نظر خود را داخل کادر تایپ کنید و برای ویرایش آن دوباره باید متن تایپ شده خود را  انتخاب و از ویرایشگر متن که در بالا متن قرار دارد اندازه قلم ، نوع قلم ، چینش متن ،رنگ و اتصال پیوند به آن را تنظیم نمایید.
  • با کلیک در خارج کادر متن ، ویرایشگر متن بسته می‌شود و متن شما آماده است.

حذف یک متن :

  • بر روی متن کلیک کرده و انتخاب کنید.
  • کلید حذف را از سه کلید ظاهر شده در بالای موس خود انتخاب کنید.
  • در پنجره تایید حذف ، گزینه بله را انتخاب کنید.

تنظیمات ویرایشگر متن :


Untitled

شما می‌توانید به شکل‌های مختلف متن خود را ویرایش و در سایت قرار دهید. برای این کار می‌باید از ابزاری که ویرایشگر متن در اختیار شما  قرار می‌دهد استفاده نمایید.

1. B , I , U : می‌توانید تمام یا بخشی از متن خود را انتخاب و bold, italicize, underline نمایید.

2. چینش متن : برای تغییر جهت چینش متن خود باید متن را انتخاب نموده و یکی از سه گزینه راست چین ، وسط چین و یا چپ چین را انتخاب نمایید.

3. نوع قلم: با انتخاب تمام متن و یا بخش از آن ، نوع قلم آن را از منوی بازشو انتخاب و تغییر دهید.

نکته : بیشتر قلم‌های فارسی در وب پشتیبانی نمی‌شوند به همین دلیل پوپش برخی از قلم‌های فارسی پر کاربرد را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید برای متن خود از آنها استفاده نمایید.

اخطار : شما هیچ محدودیتی در انتخاب انواع قلم‌ها ندارید اما استفاده بیش از دو قلم در طراحی متن پیشنهاد نمی‌شود زیرا مرور گر وب بازدیدکنندگان برای نمایش این قلم‌ها باید آنها را دانلود کند و در صورت استفاده از قلم‌های متنوع در ، سرعت بارگذاری سایت شما برای کاربران افزایش می‌یابد.

4. پاراگراف : شما می توانید از استایلهای پیش فرض برای متن خود استفاده کنید.

نکته: تگ های H تاثیر زیادی بر سئوی سایت شما دارند . البته به خاطر داشته باشید که در استفاده از این تگ زیاده روی نکنید.

5. حذف تمام تنظیمات : با انتخاب این گزینه تمام تنظیمات انجام شده بر روی متن حذف می‌شود و می‌توانید دوباره کار طراحی متن خود را انجام دهید.

6. انداز قلم : اندازه قلم خود را با انتخاب تمام یا بخشی از متن خود تغییر دهید.اندازه قلم خود را می‌توانید از منوی باز شو انتخاب نمایید.

7. رنگ : رنگ متن  و یا پس زمینه آن  را با انتخاب تمام یا بخشی از متن تغییر دهید.برای این کار بر روی آیکون رنگ کلیک کرده و از پنجره باز شده رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

8. Undo/Redo : در صورتی که از تغییرات ایحاد شده در متن خود راضی نیستید می توانید از این کلیدها استفاده کنید تا به حالت قبل برگردید.

9. پیوند : برای اتصال یک پیوند اینترنتی می‌توانید تمام متن یا بخشی از متن را انتخاب نموده و بر روی آیکون پیوند کلیک کنید و در پنجره باز شده :

پیوند متن - ویرایشرگر متن - سایت ساز و فروشگاه ساز پوپش

                         . آدرس  : آدرس صفحه اینترنتی مورد نظر خود را وارد نمایید.
                         . متن پیوند : این متنی است که زمانیکه کاربر موس را بر روی لینک می برد نمایش داده می شود.
                         . عنوان : می‌توانید برای پیوند خود یک عنوان انتخاب نمایید.
                         . صفحات شما : شما می توانید از بین صفحات سایت خود برای لینک به متن استفاده کنید
                         . نحوه ی باز شدن : می‌توانید انتخاب کنید که کاربران پس از کلیک بر روی این پیوند صفحه جدید چگونه باز شود (در صفحه فعلی ، صفحه جدید)

10. جدول : شما می توانید در متون سایت خود جدول قرار دهید.

در صورتی که بر روی این کلید کلیک کنید پنجره ایی باز می شود که در آن می توانید تعداد سلولهای جدول مورد نیاز خود را انتخاب کرده و تنظیمات دیگر مربوط به این جدول را انجام دهید..

جدول در متن - ویرایشگر متن - سایت ساز و فروشگاه ساز پوپش

ضخامت جدول :

در صورتی که  می خواهید خطوط جدول مشخص باشد یا رنگ و ضخامت خاصی اعمال شود، می توانید از منو سلول، گزینه تنظیم سلول و در سربرگ پیشرفته مقادیر زیر را وارد کنید.

Border-style:solid; border-width:2px;

به جای عدد 2 می توانید هر مقداری قرار دهید تا ضخامت مورد نظر بدست آید.

رنگ جدول :

از منو سلول، گزینه تنظیم سلول و در سر برگ پیشرفته ، قسمت رنگ لبه و رنگ پس زمینه  کد رنگی خود را وارد کنید . برای جدول کد رنگها این سایت را مشاهده فرمایید .

11. کپی : پس از انتخاب بخشی از متن با زدن گزینه کپی copy می توانید آن بخش را در کلیپبرد کپی کنید.

12. چسباندن : با زدن این دکمه، محتوای کلیپبرد در محل کرسر چسبانده paste می شود.