موارد مهم قبل خرید افزونه ssl-https

HTTPS یک پروتکل ارتباطی برای انتقال امن اطلاعات بین کاربران سایت و سرور سایت است .

HTTPS ترکیبی از پروتکل انتقال  ( Hyper Text Transfer Protocol ) یا HTTP و لایه امن ( Secure Sockets Layer ) یا اصطلاحا ssl است.

از مزیتهای مهم داشتن HTTPS بر روی سایت :

تاثیر مثبت در سئو

به دلیل بالا بودن امنیت در تبادل اطلاعات و اهمیت دادن سایتها به اطلاعات کاربران در وب سایتهای دارای پروتکل https مطمئنا موتور های جستجو مخصوصا گوگل، https را به عنوان یکی از پارامتهای مهم برای افزایش رتبه‌بندی‌ها در نتیجه جستجو مد نظر قرار میدهند. به زبان ساده یعنی سایت شما با https رتبه بالاتری نسبت به http در نتیجه جستجو خواهد داشت.

جلب اعتماد مشتریان

هنگامی که یک سایت گواهی امنیتی را دریافت می کند و علامت سبز رنگ و یا متن https در ابتدای نام دامنه در آدرس بار مرورگر نمایش داده می شود به عنوان یک سایت ایمن و قابل اعتماد مورد قبول کاربران قرار می گیرد. و به آنها حس اطمینان از خرید مطمئن از فروشگاه سایت شما را منتقل می کند. و این می تواند به کسب و کار شما اعتبار ببخشد.

نکات مهم قبل از خرید گواهی [SSL [HTTPS :

1- در صورتی که در سایت خود از ماژول اسکریپت استفاده کرده باشید اگر درون کد ماژول اسکریپت از لینک های http استفاده شده باشد، آن ماژول اسکریپت اجرا و لود نمی شود و ماژول اسکریپت شما از کار خواهد افتاد و در صفحه ای که ماژول اسکریپت در آن قرار گرفته not fully secure خواهد شد ولی در صورت استفاده از سایتهای که HTTPS را پشتیبانی میکنند مانند : ( نمایش اخبار سایت در دیگر صفحات ) و آپارات (aparat.com) مشکلی وجود نخواهد داشت.***

2- گواهینامه Let’s Encrypt ارائه شده همراه با این ماژول 3 ماهه و هر 3 ماه یکبار توسط ما تمدید خواهد شد . 

3- جهت دریافت اینماد دو ستاره یکی از مواردی که لازم است داشتن گواهی SSL می باشد .

4- برای نصب گواهینامه های که از شرکتهای دیگر خریداری مینمایید حتما باید ابتدا در پوپش افزونه SSL-HTTPS را سفار‌‌ش داده باشید.