ماژول اسکریپت

ماژول اسکریپت

این ماژول در سایت ساز و فروشگاه ساز پوپش به شما امکان می دهد تا به راحتی از امکانات نامحدود کدهای HTML ،CSS و جاوا و همچنین از اسکریپت ها و ابزار آنلاین  مانند پخش کنندهای ویدیو( نمایش ویدیو های سایت های به اشتراک گذاری ویدیو مثل آپارات و .. )، پخش کننده های صوت ، اسلایدشو و گالری های تصاویر، نمایش اخبار ، نمایش آب و هوا ، آمارگیر، ساعت ، ابزار چت آنلاین و هزاران ابزار دیگر به راحتی در طراحی سایت خود استفاده نمایید.

 نحوه استفاده از ماژول اسکریپت

برای افزودن کدهای HTML ، فقط کافیست وارد محیط ویرایشگر قالب شده و از منوی افزودن add ( منوی سمت راست ) گزینه اسکریپت را انتخاب نمایید.

در پنجره باز شده ،  کدهای مورد نظر خود را در فضای مشخص شده نوشته و یا Paste  کنید و پس از انتخاب یک نام آن را ذخیر نمایید . بعد از ذخیره، اسکریپت در صفحه مرورگر شما نمایش داده خواهد شد. شما می توانید مکان نمایش آن را با جابجای ماژول تغییر دهید.

نکته : توجه داشته باشید که در محیط ویرایشگر قالب محتویات درون ماژول اسکریپت فقط نمایش داده می شوند و قابل اجرا و یا کلیک نیستند، تنها بعد از ذخیره قالب این اسکریپتها اجرا شده و قابل کلیک هستند.

نکته : به خاطر داشته باشید که می توانید ابعاد ماژول اسکریپت را تغییر دهید اما این تغییر ابعاد ، بر روی اندازی محتوای نمایش داده شده در این ماژول تاثیر نمی گذارد و در صورتی که محتوای موجود در آن بزرگتر از ابعاد ماژول اسکریپت باشد در حاشیه این ماژول اسکرولر ها ظاهر خواهند شد.


نکته مهم : از آنجایی که اسکریپت هایی که به این روش به سایت افزوده می شوند قبلا توسط تیم فنی پوپش ایجاد و تست نشده ، تست آن به عهده خود کاربر بوده و پوپش هیچ گونه پشتیبانی برای این گونه ابزار را انجام نمی دهد.

نکته : در صورتی که احتیاج به افزودن کدهای آنالیتک ، گوگل وب مستر و بینگ مستر  دارید این کد ها را در تنظیمات سایت، واقع در پنل مدیریت می توانید اضافه کنید.

نمونه های از موارد استفاده از ماژول اسکریپت :

در ویدئو زیر نحوه افزودن ویدیو از آپارات را مشاهده خواهید کرد.

نحوه ثابت کردن یک ماژول در صفحه:

برای ثابت کردن یک ماژول ( مثلا لوگوی اینماد یا یک بنر تبلیغاتی ) در یک کنج از سایت، ابتدا باید آیدی آن ماژول را پیدا کنیم. برای این منظور به ویرایشگر قالب می رویم و در نوار ابزار پایین صفحه، « ماژول های صفحه » را کلیک می کنیم، تا پنجره « لیست ماژول ها » باز شود. در این پنجره، تمام ماژول های این صفحه از سایت لیست می شود، که با یافتن ماژول مورد نظرمان در این لیست، همانطور که در تصویر ذیل می بینید، آیدی آن ماژول نیز در روبرویش مشخص شده است.

ModuleID

در همان ویرایشگر قالب، یک ماژول اسکریپت جدید اضافه می کنیم و در قسمت کد، کد ذیل را قرار می دهیم:

 

در این کد، باید آیدی ماژولی که قبلا پیدا کردیم را در محل مشخص شده، قرار دهیم و نیز، با توجه به اینکه ماژول در چه کنجی از سایت می خواهیم ثابت (فیکس) شود، برای عبارتهای متناسب با آن کنج مقدار auto را با مقدار صفر جایگزین می کنیم. در تصویر ذیل عبارتهای متناسب برای هر کنج مشخص شده است:

fixed

مثلا، اگر آیدی ماژول skin-fhdgd باشد و بخواهیم در کنج پایین سمت چپ ثابت شود، کد نهایی به اینصورت می شود: