شناسه ایرنیک

طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران که صاحب دامنه های ir میباشد هر شخص حقیقی و یا حقوقی برای ثبت دامنه ir  نیاز به یک شناسه ایرنیک دارد. این شناسه توسط همان شخص در سایت nic.ir به ثبت می رسد.

در صورتی که هنگام سفارش گزینه خرید دامنه توسط پوپش را انتخاب کرده اید حتما باید این شناسه را برای ما ارسال نموده تا دامنه شما خریداری و راه اندازی شود. شما پس از اولین ورود خود به پنل مدیریت سایت ساز و فروشگاه ساز پوپش پیامی را دریافت خواهید کرد که شناسه ایرنیک شما را در خواست می کند و شما می توانید کد شناسه ایرنیک خود را در آن وارد کرده و کلید ثبت را بزنید. تیم فنی پوپش پس از بررسی در صورت صحت شناسه، دامنه شما را خریداری و راه اندازی می نماید.

نکته 1: در زمان ایجاد شناسه نیازی به پرداخت هزینه و خرید دامنه نمی باشد و شما فقط باید در ایرنیک ثبت نام نمایید.
نکته 2: دقیقا مطابق مراحل راهنمای زیر عمل نمایید . در غیر اینصورت ثبت دامنه با مشکل روبرو خواهد شد.
برای ثبت دامنه های ir توسط پوپش به نام شما نیاز به شناسه ایرنیک با نام شما می باشد. در صورتی که گزینه “دامنه ندارم و می خواهم پوپش برای من دامنه جدید ثبت کند” را انتخاب کرده اید باید شناسه ایرنیک خود را در سایت nic.ir دقیقا مطابق با این آموزش ایجاد کنید و این شناسه را از طریق پیامی که در پنل مدیریت شما در سمت راست پایین نمایش داده می شود:nic-shenasehبرای ما ارسال نمایید. فقط پس از ثبت این شناسه دامنه به نام شما خریداری خواهد شد.
 بعد از ثبت شناسه دامنه طی 24 ساعت اولیه توسط پوپش خریداری و بعد از خرید بین 24 تا 72 ساعت به سایت شما از طرف سایت ایرنیک متصل خواهد شد. 

جهت ثبت نام در سایت ایرنیک و دریافت شناسه (هندلر ایرنیک) ابتدا وارد سایت ایرنیک : nic.ir

شده و بر روی گزینه “ساختن شناسه جدید” در قسمت بالای صفحه کلیک کنید.

1

در مرحله ی اول نوع شناسه ی خود را انتخاب و بر روی کلید تکمیل فرم و دریافت شناسه کلیک کنید.

2

در مرحله بعد فیلدها و مشخصات شناسه را تکمیل کنید و رابط‌ های مجاز را جهت ثبت دامنه توسط پوپش، بر روی گزینه ی “آزاد برای نمایندگان فروش” قرار داده و بر روی کلید بازنگری کلیک کنید.

3

در مرحله بعد اطلاعات وارد شده به شما نمایش داده میشود، اطلاعات را چک و در صورت لزوم تصحیح نمایید و در نهایت در قسمت پایین صفحه نام کامل سازنده ی شناسه، نام و فامیل خود را وارد کنید. از آنجایی که این نام در اطلاعات Who is دامنه شما نمایش داده میشود، در وارد کردن آن دقت نمایید. برای تکمیل ثبت نام، کد امنیتی را وارد کرده و بر روی “موافقم، دریافت شناسه” کلیک کنید.

6

شناسه ی شما ایجاد شده و میتوانید از آن جهت ثبت دامنه خود استفاده کنید.

7

 

در این ویدئو با نحوه ساخت شناسه بیشتر آشنا خواهید شد.