تخفیفات

از طریق بخش تخفیفات فروشگاه در پنل مدیریت سایت ساز و فروشگاه ساز پوپش، می توانید انواع تخفیفات جدید ایجاد نمایید و یا لیست تخفیفات موجود و تعداد مصرف شان را مشاهده کنید، و همچنین می توانید آنها را مدیریت نمایید.

00

 

جهت اضافه کردن تخفیف جدید از قسمت بالای صفحه بر روی دکمه افزودن 03 کلیک کنید.

002

 

بخش اول : شرایط و نوع تخفیف

 • در قسمت اول، از میان موارد « کلیه محصولات » یا « دسته های خاص » یا « محصولات خاص » و یا « محصولاتی با حداقل قیمت » یک مجموعه را انتخاب می کنید.
 • در قسمت دوم، تعیین می کنید که تخفیف به « محصول » تعلق بگیرد و یا به « سفارش ». اگر محصول را تعیین نمایید، این تخفیف به هر محصول مجموعه، تعلق می گیرد و اگر سفارش را تعیین نمایید، آنگاه باید تعیین نمایید که این تخفیف به سفارشانی که حداقل « تعدادی » و یا « مبلغی » از محصولات مجموعه را داشته باشند، تعلق بگیرد.
 • در قسمت سوم، نوع تخفیف را مشخص کنید که می تواند « مبلغی » یا « درصدی » و یا « هزینه ارسال رایگان » باشد.

برای تخفیفی که بر روی محصول است، در صورتیکه از نوع مبلغی و یا درصدی باشد، برچسب ” تخفیف ” و در صورتیکه از نوع ارسال رایگان باشد، برچسب ” ارسال رایگان “، در کنار تصویر همان محصول در فروشگاه نمایش داده می شود.

بخش دوم : محدودیت های استفاده از تخفیف

 • در قسمت اول، خریدارنی که می توانند از این تخفیف استفاده کنند را مشخص می کنید، می توانید خریداران را محدودا به اعضاء فروشگاه نمایید و یا خریداران مجاز را یکسری از اعضاء خاص تعیین نمایید.
 • در قسمت دوم، می توانید استفاده از این تخفیف را محدود به خریداران از شهرهایی خاص نمایید. مثلا تخفیف را فقط محدود به همشهریان فروشگاه باشد.
 • در قسمت سوم، می توانید یک کد تخفیف صادر می کنید و استفاده از تخفیف را منوط به وارد کردن کد تخفیف در ضمن سفارش می کنید.

در ضمن ثبت سفارش در فروشگاه سایت توسط خریدار، پس از وارد کردن اطلاعات فرم سفارش، در مرحله بعدی، خریدار می تواند کد تخفیف را وارد نمایند و از تخفیفات مربوطه بهره مند شوند.

 • در قسمت چهارم، می توانید برای تعداد کل مصرف این تخفیف حداکثری مشخص نمایید. مثلا با تعیین حداکثر 100، این تخفیف فقط 100 بار می تواند استفاده شود.
 • در قسمت پنجم، می توانید استفاده هر خریدار را محدود به یکبار استفاده، نمایید.

باید توجه نمایید که برای خریدارنی که عضو فروشگاه نمی باشند، شناسایی و ردیابی هر خریدار براساس ایمیل وارد شده ضمن سفارش خواهد بود.

بخش سومبازه زمانی تخفیف

 • در قسمت اول، تاریخ شروع و در صورت لازم بود تاریخ انقضاء تخفیف را تعیین نمایید.
 • در قسمت دوم، می توانید تعیین نمایید که تخفیف فقط در روزهای خاصی فعال باشد.
 • در قسمت سوم، می توانید ساعات استفاده از تخفیف را محدود به یک بازه ساعتی نمایید.

هر تخفیف از زمان ابتدای تاریخ شروع فعال می شود و تا زمان انتهای تاریخ انقضاء فعال می ماند. اگر روزهای خاصی از هفته را تعیین کرده باشید، تخفیف فقط در همان روزها قابل استفاده می باشد. همچنین اگر بازه خاصی از شبانه روز را تعیین کرده باشد، تخفیف فقط در همان بازه ساعاتی قابل استفاده می باشد.

 

پس از زدن دکمه « افزودن » تخفیف جدید ایجاد می شود و در بخش تخفیفات دیده می شود:

003

 • در  لیست تخفیفات، با استفاده از گزینه Active-buton  می توانید یک تخفیف را غیر فعال و یا فعال نمایید.

تخفیفی که غیرفعال می شود و یا اعتبار آنها منقضی می شود و یا تعداد قابل مصرفشان تکمیل می شود، به لیست « تخفیفات غیرفعال » منتقل می شود.

 • در لیست تخفیفات، با استفاده از گزینه preview-icon-poopesh می توانید نمایش شمارنده معکوس – نشان دهنده زمان باقیمانده تا اتمام تخفیف برای خریداران – را در صفحه محصولاتی که مشمول آن تخفیف بشوند، خاموش و یا روشن کنید.

فقط برای تخفیفی که مستقیما بر روی محصول اعمال می گردد و دارای تاریخ انقضاء باشد و یا جهت استفاده در روزهای خاص و یا ساعاتی خاصی تنظیم شده باشند، می توان شمارنده معکوس را در صفحه محصول نمایش داد. ضمنا، تخفیفی که دارای کد تخفیف است، نمی تواند شمارنده معکوس داشته باشد.

 • در لیست تخفیفات، با استفاده از گزینه 05 می توان یک تخفیف را حذف نمود.

فقط تخفیفی قابل حذف می باشد که قبلا مصرف نشده باشد. اگر می خواهید تخفیفی که قبلا مصرف شده است، دیگر قابل مصرف نباشد، می بایست آن تخفیف را غیرفعال نمایید.

تخفیفاتی که غیر فعال شده اند و یا تاریخ آنها منقضی شده و یا تعداد کل قابل مصرفی آنها به حداکثر تعیین شده رسیده باشند، در بخش « تخفیفات غیرفعال » قابل مشاهده می باشند.

004

 

از طریق گزارشات کالا در بخش فروشگاه، می توان تعداد و جزییات تخفیفات هم اکنون هر کالا را مشاهده نمود.

تخفیفاتی که در ضمن سفارش به کالاها اعمال خواهند شد و یا برروی سبد خرید اعمال می شوند در این قسمت شمارش نمی شود.

005

 

در صفحه جزییات هر سفارش، اگر به هر کدام از محصولات سفارش و یا کل سفارش، تخفیفات تعلق گرفته باشد، آن تخفیفات قابل مشاهده می باشند.

006

 

 

توجه: ضمن فعال شدن تخفیف دهی جدید در فروشگاه ها، جهت حفظ وضعیت قدیم فروشگاه و محصولات فروشگاه، یک سری از تخفیفات جدید، بطور خودکار، ایجاد شده اند.

اگر فروشگاهی، قبلا، دارای هزینه پیک شهری رایگان بوده است.
اگر محصولی، قبلا، دارای هزینه ارسال رایگان بوده است.
اگر محصولی، قبلا، شامل تخفیفی در صفحه محصول بوده است.

متناسب با هر کدام از موارد فوق، تخفیفی، براساس روال جدید تخفیف دهی ایجاد شده است و در لیست تخفیفات فروشگاه قابل مشاهده است.

راهنمای ویدئویی ایجاد تخفیف

 

   

سایت ساز و فروشگاه ساز پوپش