سفارش ها

در این قسمت لیستی از سفارشها به همراه  اطلاعات کلی آنها از جمله شماره فاکتور، قیمت نهایی،تاریخ ثبت سفارش، نام و نام خانوادگی سفارش دهنده، نوع پرداخت و وضعیت سفارش قابل مشاهده هستند.

order list

فیلتر : شما می توانید با استفاده از فیلتر زمان ، سفارشهای ثبت شده در یک بازه زمانی را فیلتر کنید. برای این کار زمان شروع و پایان فیلتر را مشخص کنید و بر روی کلید فیلتر کلیک کنید.

مشاهده جزئیات سفارش : برای مشاهد جزئیات سفارش بر روی این کلید کلیک کنید.

صفحه جزئیات سفارش :

در این صفحه جزئیات کامل سفارش ثبت شده را مشاهده خواهید کرد.

شماره فاکتور ، تاریخ ثبت ، اطلاعات پرداخت ، وضعیت پرداخت ، لیست کالاهای سفارش داده شده و مبلغ فاکتور ، اطلاعات خریدار اطلاعاتی هستند که شما می توانید در این صفحه مشاهده نمایید.

 علاوه بر امکان مشاهده اطلاعات سفارش در این صفحه ، می توانید وضعیت پرداخت و وضعیت کلی سفارش را در این صفحه تغییر داده  و توضیحات مورد نظر خود را برای این سفارش وارد کنید.

 اطلاعات پرداخت : اطلاعات ازجمله زمان و مبلغ و کد پیگیری را می توانید مشاده نمایید.

 وضعیت پرداخت : وضعیت پرداخت نیز در بالای صفحه نمایش داده می شود.

            پرداخت شده : در صورتی که پرداخت موفقیت آمیز باشد ، وضعیت پرداخت به ” پرداخت شده ” تغییر می کند.

            پرداخت نشده : در صورتی که پرداخت آنلاین موفقیت آمیز نباشد و یا اطلاعات پرداخت کارت به کارت توسط فروشنده مورد تایید قرار نگیرد ، وضعیت سفارش به این حالت تغییر می کند.

            تایید / عدم تایید : در صورتی که پرداخت به روش کارت به کارت انجام شده باشد ، شما باید اطلاعاتی را پرداختی که مشتری در فرم پرداخت کارت به کارت برای شما ارسال کرده را بررسی کنید  در صورت تایید اطلاعات پرداخت می توانید کلید تایید را بزنید و در غیر این صورت کلید عدم تایید را بفشارید.

 نکته : وضعیت پرداخت در هنگام پیگیری سفارش توسط مشتری به وی نمایش داده خواهد شد.

  نکته : در تمامی پرداخت های تایید شده در صورتی که محصول دانلودی در لیست سفارش ها وجود داشته باشد . سیستم به صورت خودکار ایمیلی حاوی لینک فایل سفارش داده شده را برای خریدار ارسال خواهد کرد

 توضیحات فروشنده : شما می توانید برای این سفارش توضیحات خود را ذخیره نمایید.

وضعیت سفارش : شما می توانید از این قسمت وضعیت سفارش را تغییر دهید.

            ارسال نشده : وضعیت تمامی سفارش های پرداخت شده که دارای محصولات مرسوله ایی هستند در حالت پیش فرض بر روی این گزینه قرار دارد.

            ارسال شده : شما می توانید پس از ارسال سفارش های مرسوله ایی از این بخش اقدام به تغییر وضعیت سفارش نمایید.

            برگشتی : در صورتی که می خواهید سفارشی را لغو کنید و این گزینه را انتخاب نمایید.

 نکته : به خاطر داشته باشید با انتخاب این گزینه ، مبلغ این فاکتور از کل درآمد شما کسر می شود و همچنین موجودی تمام کالاهای مرسوله ایی که در این سفارش وجود دارند در لیست گزارش کالای شما به حالت قبل از سفارش در خواهند آمد.

 نکته:  مشتری می تواند وضعیت تنظیم شده فعلی سفارش را در هنگام پیگیری سفارش خود مشاهده نماید.